sobota, 13 czerwca 2015

Pielęgnacja ust - mój zestaw ratunkowy

Prosto z mostu zaczynam pierwszy wpis od tematu pielęgnacji ust. Niezadbane usta potrafią zepsuć nawet najbardziej profesjonalny makijaż niezależnie od ceny użytej pomadki, dlatego warto postawić na odpowiednią pielęgnację.

Moje usta mają dużą skłonność do przesuszania, nieważne czy na dworze panują minusowe temperatury czy jest parno i wilgotno. Przez długi czas miałam suche skórki, o jakichkolwiek kolorowych pomadkach niebędących błyszczykiem mogłam zapomnieć. Zużyłam tonę (+/- 5kg) pomadek ochronnych typu Bebe, Nivea, Ziaja i każda dawała ulgę tylko na chwilę. W końcu po długich wnikliwych poszukiwaniach opinii na forach i zaopatrzyłam się w mój zestaw ratunkowy. I w końcu. Mogę. Używać. Kolorowych. Szminek. Nawet matowych! O radości!


  1.  Szczoteczka do zębów - teraz już szczoteczka do ust :) Masuję nią usta pozbywając się w ten sposób nadmiaru skórek. Usta są czerwone, jędrne, przez chwilę naturalnie powiększone, cud miód malina!
  2. Blistex Lip Relief Cream (Intensive) - moje objawienie. Dostałam próbkę z apteki i od razu pokochałam. Już po jednym użyciu wargi były miękkie, lśniące, jak nie moje :) Mentolowy zapach może przeszkadzać, ale ja go lubię - plus mentolowe uczucie świeżości na ustach. Polecam jak najbardziej, mój produkt numer jeden. Minusem może być cena bo około 10zł-12zł/6ml, ale moim zdaniem warto. Produkt jest wydajny, w postaci białego kremu i przede wszystkim podziałał na moje problemowe usta.
  3. Carmex lip balm (Cherry) - kupiłam ostatnio w Rossmanie w promocji za ok 6 zł (cena regularna to około 10zł/11,6ml) i byłam przyjemnie zaskoczona. Zapach jest cudowny, smakowity, również lekko mentolowy smak. Nawilża usta w dużo mniejszym stopniu niż Blistex, ale bardziej niż np. klasyczna pomadka Nivea. Według mnie nie jest warta swojej regularnej ceny ale na promocję warto się skusić :) Przezroczysta, lekko kleista i baaardzo pachnąca. SPF15.
  4. Maybelline Baby Lips lip balm (Mint fresh) - uwielbiam to uczucie świeżości na ustach jakie dają miętowe nuty, dlatego skusiłam się na tę pomadkę. Nie jest to najlepszy produkt ze swojej półki cenowej i prawdopodobnie gdybym nie używała ekipy EX, wyrzuciłabym ją w czeluści szafy. Efekt działania jest dość krótki i na dodatek opakowanie otwiera się w torebce. Wrzuciłam ją do zestawu ratunkowego bo posłużyła mi za ratunek w trasie, była jedynym dostępnym tego typu kosmetykiem w kiosku na końcu świata :) Bezbarwna, szybko się zużywa, i jest droga (dałam 12zł (!!) w kiosku, natomiast cena regularna to około 10zł). Używam jej z sentymentu i dla zapachu :) Ale możecie spróbować same, na pewno komuś podpasuje (Albo nie) ;)
Podsumowując, polecam jak najbardziej Blistex i masaż ust szczoteczką do zębów. Ja w ten sposób uratowałam swoje usta + niezapominanie o wypiciu odpowiedniej ilości wody każdego dnia. To robi naprawdę OGROMNĄ różnicę, PRZEOGROMNĄ.

A teraz lecę na piwo, pozdrawiam :)1 komentarz: